Skip to content

IBUM FORTE PURE Jedyny na rynku 1. Bez aromatów i barwników. Na ból, gorączkę
i stan zapalny. Dawka FORTE zawiera 200mg ibuprofenu w 5 ml zawiesiny.

IBUM FORTE PURE

Jedyny na rynku*. Bez aromatów i barwników. Na ból, gorączkę i stan zapalny. Dawka FORTE zawiera 200mg w 5 ml zawiesiny.

NA BÓL GORĄCZKĘ
I STAN ZAPALNY

IBUM FORTE PURE to bezpieczny 9 i sprawdzony 10 lek na gorączkę i ból u dzieci. Jedyna na rynku zawiesina bez zbędnego dodatku aromatów i barwników. Szybko obniża gorączkę, bo w 15 minut i działa nawet do 8 godzin 4. Na najczęstsze dziecięce dolegliwości. Dawka FORTE to mało płynu do podania.

NA BÓL, GORĄCZKĘ
I STAN ZAPALNY

IBUM FORTE PURE to bezpieczny 9 i sprawdzony 10 lek na gorączkę i ból u dzieci. Jedyna na rynku zawiesina bez zbędnego dodatku aromatów i barwników.

Szybko obniża gorączkę, bo w 15 minut i działa nawet do 8 godzin 4.

Na najczęstsze dziecięce dolegliwości. Dawka FORTE to mało płynu do podania.

DAWKOWANIE

Lek stosuje się doustnie.
Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna. Przed użyciem butelkę należy energicznie wstrząsnąć.

Dawka dobowa leku IBUM FORTE ściśle zależy od masy ciała i wynosi 20-30 mg/kg mc., w dawkach podzielonych, zgodnie z tabelą:

Wiek dziecka
(masa ciała dziecka)
Dawka
jednorazowa
Maksymalna
dawka dobowa
3-6 miesięcy (5-7,6 kg)
1,25 ml (50 mg)
3 razy po 1,25 ml (150 mg)
6-12 miesięcy (7,7-9 kg)
1,25 ml (50 mg)
3-4 razy po 1,25 ml (150-200 mg)
1-3 lata (10-15 kg)
2,5 ml (100 mg)
3 razy po 2,5 ml (300 mg)
4-6 lat (16-20 kg)
3,75 ml (150 mg)
3 razy po 3,75 ml (400 mg)
7-9 lat (21-29 kg)
5 ml (200 mg)
3 razy po 5 ml (600 mg)
10-12 lat (30-40 kg)
7,5 ml (300 mg)
3 razy po 7,5 ml (900 mg)
powyżej 40 kg
7,5-10 ml (300-400 mg)
3-4 razy po 7,5 ml (900-1200 mg)

DAWKOWANIE

Lek stosuje się doustnie. Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna. Przed użyciem butelkę należy energicznie wstrząsnąć.

Dawka dobowa leku IBUM FORTE ściśle zależy od masy ciała i wynosi 20-30 mg/kg mc., w dawkach podzielonych, zgodnie z tabelą:

Wiek dziecka
(masa ciała dziecka)
Dawka
jednorazowa
Maksymalna
dawka dobowa
3-6 miesięcy
(5-7,6 kg)
1,25 ml
(50 mg)
3 razy po 1,25 ml
(150 mg)
6-12 miesięcy
(7,7-9 kg)
1,25 ml
(50 mg)
3-4 razy po 1,25 ml
(150-200mg)
1-3 lata
(10-15 kg)
2,5 ml
(100 mg)
3 razy po 2,5 ml
(300 mg)
4-6 lat
(16-20 kg)
3,75 ml
(150 mg)
3 razy po 3,75 ml
(450 mg)
7-9 lat
(21-29 kg)
5 ml
(200 mg)
3 razy po 5 ml
600 mg)
10-12 lat
(30-40 kg)
7,5 ml
(300 mg)
3 razy po 7,5 ml
(900 ml)
powyżej 40 kg
7,5-10 ml
(300-400 mg)
3-4 razy po 7,5 ml
(900-1200 mg)

IBUM FORTE PURE/o smaku truskawkowym/bananowym/malinowym, 200 mg/5 ml, zawiesina doustna. Skład: 5 ml zawiesiny zawiera: ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg. Wskazania do stosowania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy. Nie stosować u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (spowodowanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Nie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub nawracającą w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również występującym po zastosowaniu NLPZ. Nie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek. Nie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA). Nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Nie stosować w III trymestrze ciąży. Nie stosować u pacjentów, u których występuje naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie. Nie stosować u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienie), skazą krwotoczną. Nie stosować u pacjentów z zaburzeniami wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takimi jak małopłytkowość. Podmiot odpowiedzialny: „PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

  1. Jedyna zawiesina bez cukru, bez aromatów i bez barwników (02A2M GENERAL PAIN PAED-MIXT.OR, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA 03/2020
  2. Kapsułki IBUM zawierają ibuprofen w płynnej, rozpuszczonej i gotowej do wchłaniania formie
  3. CHPL IBUM Zatoki Max oraz IBUM Zatoki Max
  4. Barbagallo M, Sacerdote P. Ibuprofen in the treatment of children’s inflammatory pain: a clinical and pharmacological overview. Minerwa Pediatr 2019; 71:82-99
  5. Zawiera najsilniejszą dawkę ibuprofenu (600 mg) wśród leków z ibuprofenem dostępnych bez recepty w postaci kapsułki miękkiej
  6. Najwyższe dawki ibuprofenu i pseudoefedryny w połączeniu pośród leków (01B1C COLD/FLU REMED.CAPS/TABS, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA 10/2020)
  7. W porównaniu do IBUM 200 mg
  8. Sprzedaż ilościowa spośród kapsułek IBUM (02A1 GENERAL PAIN, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA 08/2020)
  9. Lek nie zawiera barwników, cukru, alkoholu oraz przeznaczony jest dla dzieci od 3 miesiąca życia
  10. IBUM FORTE dostępny od 2012 roku, 7 942 008 sprzedanych opakowań IBUM FORTE, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA, w latach 2012-2019
  1. Jedyna zawiesina bez cukru, bez aromatów i bez barwników (02A2M GENERAL PAIN PAED-MIXT.OR, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA 03/2020
  2. Kapsułki IBUM zawierają ibuprofen w płynnej, rozpuszczonej i gotowej do wchłaniania formie
  3. CHPL IBUM Zatoki Max oraz IBUM Zatoki Max
  4. Barbagallo M, Sacerdote P. Ibuprofen in the treatment of children’s inflammatory pain: a clinical and pharmacological overview. Minerwa Pediatr 2019; 71:82-99
  5. Zawiera najsilniejszą dawkę ibuprofenu (600 mg) wśród leków z ibuprofenem dostępnych bez recepty w postaci kapsułki miękkiej
  6. Najwyższe dawki ibuprofenu i pseudoefedryny w połączeniu pośród leków (01B1C COLD/FLU REMED.CAPS/TABS, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA 10/2020)
  7. W porównaniu do IBUM 200 mg
  8. Sprzedaż ilościowa spośród kapsułek IBUM (02A1 GENERAL PAIN, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA 08/2020)
  9. Lek nie zawiera barwników, cukru, alkoholu oraz przeznaczony jest dla dzieci od 3 miesiąca życia
  10. IBUM FORTE dostępny od 2012 roku, 7 942 008 sprzedanych opakowań IBUM FORTE, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA, w latach 2012-2019

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie min. w celu gromadzenia danych statystycznych. Ustawienia cookies można zmienić w przeglądarce internetowej. Korzystanie z tej strony internetowej bez zmiany ustawień cookies oznacza, że wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji o danych osobowych zbieranych na tej stronie znajdziesz w Polityce Prywatności.

Informacja PPF "Hasco-Lek" w sprawie ibuprofenu w kontekście COVID-19