Uniwersalny termometr bezdotykowy

Era termometrów rtęciowych oraz zasilanych bateriami jest już za nami. Zostały one zastąpione przez bezdotykowe urządzenia, które po zbliżeniu do badanego ciała błyskawicznie określają precyzyjną temperaturę. W przypadku małych dzieci jest to niezwykle istotne udogodnienie – kilkuminutowe sprawdzanie temperatury niemowlęcia to duże wyzwanie dla rodziców. Innowacją na rynku produktów dziecięcych jest natomiast termometr współpracujący ze smartfonami.

Miniaturowy termometr

Niewielkie urządzenie do prawidłowego działania potrzebuje jedynie podłączenia do telefonu. Współpracuje z aplikacją, dzięki której możliwe jest precyzyjne odczytywanie pomiarów temperatury, a także zapisywanie poszczególnych wartości – wskazanie różnic między temperaturami ciała dziecka na przestrzeni czasu pozwoli lekarzowi lepiej określić stan jego zdrowia. Wszystkie potrzebne do tego dane będą się znajdowały w smartfonie. Urządzenie działa dzięki sensorowi podczerwieni i aby uzyskać prawidłowy wynik, wystarczy zbliżyć końcówkę termometru w odległości ok. 3-5 cm od badanego ciała.

Nie tylko temperatura ciała dziecka

Rodzice docenią ten gadżet nie tylko w sytuacjach, kiedy martwią się gorączką malucha. Urządzenie doskonale sprawdza się również przy pomiarze temperatury otoczenia lub rozmaitych płynów, dlatego opiekunowie wykorzystają je do określenia, czy w pokoju dziecka nie jest za zimno lub za ciepło, a także czy mleko w butelce jest przygotowane do podania maluchowi. Wykonywanie precyzyjnych pomiarów ułatwia końcówka ustawiona pod kątem 45 stopni – daje to możliwość wygodnego manewrowania termometrem.