Jak znaleźć w okolicy miejsca przyjazne rodzinie?

Wyjścia z małymi dziećmi są przyjemnymi chwilami dla całej rodziny. Maluchy mają okazję lepiej poznać świat, a rodzice mogą sobie pozwolić na moment relaksu. Takie wyprawy wymagają jednak odpowiedniego przygotowania się i sprawdzenia, czy miejsce, do którego się wybieramy, jest przyjazne naszym pociechom.

Zakupy i jedzenie

Szczególnie w przypadku niemowląt istotne jest, aby wcześniej upewnić się, że w galerii handlowej lub restauracji będzie odpowiednie miejsce do przewinięcia lub nakarmienia malucha. Liczne punkty gastronomiczne oraz sklepy przygotowują specjalne pomieszczenia dla matek z dziećmi. Znajduje się w nich przewijak oraz wygodne siedzisko, na którym można komfortowo karmić piersią. Dla starszych dzieci niektóre lokale organizują także kąciki zabaw, w których dostępne są malowanki z kredkami, puzzle, klocki i inne zabawki. Większe centra handlowe posiadają także pomieszczenia, w których można zostawić maluchy pod okiem wyspecjalizowanej kadry, a następnie udać się na zakupy.

Two cute little sisters eating ice cream together in a colorful outdoor cafe

Jak znaleźć takie miejsca?

Najłatwiejszym sposobem na odnalezienie placówek przyjaznych dzieciom i rodzicom jest kontaktowanie się z innymi rodzicami w okolicy. Do tego celu służą też rozmaite fora poświęcone dzieciom, na których można się wymieniać informacjami oraz własnymi doświadczeniami. Dużą popularnością cieszą się grupy na Facebooku poświęcone tym zagadnieniom, takie jak Weekend z dzieckiem czy Podróże z dzieckiem. Należy też pamiętać, że niektóre niedogodności można pokonać samemu – jeśli miejsce, do którego chcesz się wybrać, nie posiada podjazdu na wózek, zaopatrz się w chustę lub nosidełko. Do każdego lokalu możesz też wcześniej zadzwonić i dopytać o udogodnienia dla rodzin z dziećmi.