Inteligentna skarpetka – wearable dla malucha

Spokojny sen każdego dziecka to radość dla jego rodziców. Kontrolowanie malucha przez cały czas jest jednak niemożliwe, szczególnie w nocy, kiedy mamy i ojcowie również potrzebują zregenerować się po całym dniu opieki nad latoroślą. To właśnie z myślą o ich komforcie oraz bezpieczeństwie najmłodszych członków rodziny powstały inteligentne skarpetki.

Innowacyjny gadżet, któremu można zaufać

Inteligentne skarpetki zostały zaprojektowane w oparciu o technologie od lat stosowane w placówkach medycznych. Ten fakt jest ich najlepszą rekomendacją – opracowana przez naukowców metoda pulsoksymetrii pozwala w nieinwazyjny sposób kontrolować poziom nasycenia krwi tlenem. Dodatkowo sprawuje również pieczę nad pulsem – to wystarczyło, aby stworzyć niewielką skarpetkę, dzięki której na bieżąco można monitorować pracę organizmu dziecka.

Baza i aplikacja

Do zestawu skarpetek dołączona jest stacja bazowa – wyświetla ona kolory informujące o stanie malucha. Jeśli świeci na zielono, wszystko jest w porządku. Czerwony kolor alarmuje o nieprawidłowej pracy organizmu dziecka. W tym przypadku rozlega się również sygnał alarmowy, który zbudzi rodziców w środku nocy. Istnieje również możliwość korzystania z aplikacji na smartfony oraz tablety, która odbiera sygnały z pulsoksymetru, co daje opiekunom jeszcze większą kontrolę nad snem pociechy.

Bezpieczeństwo na dłużej

W opakowaniu znajdują się 3 rozmiary inteligentnych skarpetek – przystosowane są do rozmiarów stóp noworodków oraz dzieci do około 18 miesiąca życia. Urządzenie zapewnia więc rodzicom spokój w okresie życia malucha, w którym kontrola snu jest najbardziej potrzebna. Uniwersalność skarpetek i zaufane technologie sprawiają, że cieszą się one dużym powodzeniem wśród rodziców na całym świecie.