Innowacyjne butelki dla najmłodszych

Podczas karmienia dziecka mlekiem z butelki można popełnić kilka błędów. Najczęstszym z nich jest podawanie pokarmu w nieodpowiedniej temperaturze – z piersi matki maluch dostaje mleko w temperaturze ciała, czyli ok. 36-37°C, i takie też powinny być płyny serwowane w butelce. Innym ważnym aspektem jest unikanie połykania powietrza podczas picia z butelki – w przeciwnym razie pojawia się ryzyko wystąpienia kolki.

Rynek artykułów dziecięcych coraz bardziej się rozszerza, oferując produkty mające ułatwić życie rodzicom oraz zapewnić maluchom bezpieczeństwo. Przygotowane zostały między innymi inteligentne butelki, dzięki użyciu których unika się pomyłek przy karmieniu.

Bezpieczne podgrzewanie mleka

Karmienie dziecka mlekiem matki w butelce jest często spowodowane sytuacjami społecznymi lub zdrowotnymi. Mama może dostarczać maluchowi pożywienie w każdych warunkach, szczególnie jeśli korzysta z akcesoriów bazujących na nowoczesnych technologiach. Butelka umożliwiająca podgrzewanie została zaprojektowana z najwyższą starannością – znajdujące się w niej mleko w ciągu kilku minut osiąga temperaturę ciała człowieka. Jest to możliwe dzięki jednorazowym wkładom podgrzewającym, które zawierają jedynie wodę i sól. Są więc bezpieczne dla otoczenia i nie wymagają podłączania do źródła energii elektrycznej, co daje opiekunom pełną swobodę karmienia w dowolnej chwili.

Butelka z aplikacją na smartfona

Innym zrealizowanym pomysłem na przydatny gadżet dla dzieci było skonstruowanie butelki działającej w połączeniu z tabletem lub smartfonem. Młodzi rodzice zapobiegają dzięki niej połykaniu grudek oraz powietrza przez malucha, co sprzyjało powstawaniu kolek oraz gazów. Powiadomienia na telefon umożliwiają również podawanie dokładnie takiej ilości jedzenia, jaka jest potrzebna dziecku – wszystko oparte jest na działaniu opracowanych przez specjalistów algorytmów. Zapewnienie dbałości o odpowiednie spożywanie pokarmu i o dostosowaną do potrzeb młodego człowieka dietę to duże ułatwienia w codziennym opiekowaniu się dzieckiem.